• Shamrock folk music group

  • Shamrock folk music group

  • Shamrock folk music group

  • Shamrock folk music group

  • Shamrock folk music group

Partnerzy

 

formularz

formularz

Reklama

Shamrock liczy sobie już kilkanaście wiosen. Powstał w 1995 roku po wyprawie do Irlandii, w trakcie, której późniejsi założyciele zespołu urzeczeni otaczającym ich pięknem zielonej wyspy postanowili jej cząstkę zabrać ze sobą. Ponieważ najlepszym nośnikiem emocji jest muzyka, powołali do życia Shamrock - folk music group.

Grupa od początku swego istnienia jest kojarzona z muzyką celtycką, sama naz...wa oznacza trójlistną koniczynkę - symbol Irlandii. Utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jig’i i reel’e do jakich przywykło ucho znawcy gatunku, jak i zaaranżowane na „Sham-rockowy” sposób żywiołowe i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej zarówno irlandzkiej jak i polskiej, jak również nieco bardziej współczesne stylistycznie aczkolwiek nawiązujące do niej.                                                      

 

 

 

Zespół kilkakrotnie prezentował się w telewizji, będąc gościem muzycznym programów TVP 1, TVP 2, POLONIA: Kawa czy Herbata, Pytanie na śniadanie,w Teleekspressie zaprezentował swoje teledyski do utworów zespołu. Był gościem wielu audycji programów Polskiego Radia. Jednak największym wydarzeniem w historii zespołu była nominacja w roku 2003 do nagrody Fryderyk w kategorii ALBUM ROKU Etno/Folk za płytę Celtic, W związku z nominacją do nagrody członkowie grupy zostali członkami Akademii Fonograficznej ZPAV, która to pełni rolę jury przy wyborze laureatów tej nagrody.        

 

Nominacja była wydarzeniem, które przyniosło zespołowi nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk - Włócznia Jaćwinga w kategorii wydarzenie kulturalne roku 2003. 

Zespół zagrał na wielu scenach Niektóre z nich to m.in.: Festiwal Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w Warszawie, Folk Fest - Krotoszyn, Festiwal Kultury Celtyckiej - Dowspuda, Celt - Poznań, Euro Folk - Sanok, Ethnosfera Festiwal – Skierniewice, Euro Folk – Zamość, Shantie’s - Kraków

 

Grupa grała na festiwalach zagranicznych. Na Litwie, zespół zagrał wiele koncertów, w trakcie kilku z tras koncertowych rozgrzewał publiczność przed takimi sławami jak Brainstorm, Ottawan czy litewski reprezentant na Eurowizji Skamp. Podczas pobytu w Irlandii, Szkocji był uczestnikiem Festiwalu w mieście SLIGO w którym to członkowie zespołu brali udział w sesjach muzycznych w pubach irlandzkich.

 

Shamrock wydał płyty: SZKOCJA, CELTIC, OPOWIEŚĆ, oraz kasetę: SHAMROCK, dwa utwory: „Wino zielone i U boru" znalazły się na składance CD w Superexpressie W roku 2012 utwór Opowieść znalazł się na składance FOLK SIĘ GRO ! wydanej jako polskiej folkowej wizytówki. W 2015 roku zespół rozpoczął pracę na 5 płytą.

 

  

Ewa Bogdan - skrzypce

Natalia Kruszyłowicz - wokal

Jerzy Puza - akordeon

Tomasz Łabanowski - gitara

Adam Tyczkowski - perkusja

Bernard Bogdan - gitara basowa